Original Themes By Daz
Home  •  News  •  Photogallery  •  Profile
 Přihlásit
Uživatel:

Heslo:


Poslat heslo

Registrace!

 Hlavní nabídka

 Translate / Překlad

 Přístupy na www
TOPlist

 Počasí

 • Meteopress

 • Windguru

 • Chmi

 • Wunderground

 • Č. Budějovice


 •  Spřátelené weby

 • Goldcarp - EDC

 • Brloh

 • Mrhal


 •  MIKBAITS
  MIKBAITS

   Odkazy na weby
  NIKL

  Foxint

  Holky na Rybách

  IMOTHEP carpbaits

  MZcarp

  Trakker

  CC Moore

  MAXcarp

  Sportcarp

  Free Fish

  Hanák

   Hledat

  Rozšířené hledání

  Všeobecné : Mrhal - drama v noci
  Zasláno od Silvercarp dne 5.6.2006 22:38:31 (4979 otevření)

  Mrhal - drama v nociMrhal - drama v noci
  Autor: Silvercarp - silvercarp@seznam.cz

  Ihned po příjezdu na Mrhal jsem se domluvil s majitelem Martinem Šťastným, zdali je zde možné týden bivakovat.
  Po jeho souhlasu jsem hledal vhodné místo na břehu, kde bych "rozbil" stan. Hned poté jsem se nedočkavě vrhl do připrav. Nejprve jsem do člunu nainstaloval sonar, který se stal mým nezbytným pomocníkem. Dvě hodiny jsem brázdil hladinu, než jsem našel to správné místo a umístil bójku. Jako krmivo jsem použil 20 ks nugety a 20 kuliček boilie vlastní výroby, a to s příchutí klobása a mušle. Po této prvotní přípravě jsem se vrátil na břeh pro svého kamaráda Václava Smrže, který mě po svém pozdějším příchodu již nedočkavě vyhlížel. Konečně jsme byli komplet, nahodili a při kávě jsme si povídali a trošku popíjeli. Příjemně unavení jsme se chvilku po půl jedenácté uložili ke spánku.
  Okolo půl jedné se mi zdálo, že vidím červený alarm. Nejprve jsem tomu nepřikládal důležitost, ale po hodině převalování jsem se přece zvedl. A k mému překvapení vlasce byl asi 20 m od bójky. Probudil jsem kamaráda a společně jsme vyjeli na lodi vstříc úlovku. Přes veškerou snahu však nebylo možné rybu vytáhnout a po půlhodinovém boji se nám zamotal vlasec okolo pařezu na dně rybníka. Po velkých nadějích, dramatickém boji a po několikaminutovém cestování za vlascem nám nezbylo než vše vzdát a vlasce přetrhnout. Zklamán a unaven jsem v temné noci nenašel sílu znovu nahodit. Kamarád však ano. Šli jsme se vyspat. Po půlhodině se příteli píle vyplatila. Na příchuť klobásy chytil 73cm kapra. Po ranním nahození se na příchuť klobásy nalákali postupně dva kapři v průměru 60cm. V horkém dni hledalo zchlazení několik plavců, kteří u bojky mařili naše pokusy.
  Když konečně zmizeli, začali jsem tahat jednoho kapra za druhým. S blížícím se polednem nastal na hladině klid. Večer jsem nahodil kuličku a chytil na ni 77cm kapra. I přes zdání, že vše proběhne hladce, jsem s ním na břehu svedl velký boj a nebýt přítelovy pomoci s podběrákem, opět bychom prohráli. K naší spokojenosti však vše dobře dopadlo. Pořídili jsem několik fotek, nechali jsme úlovek obdivovat ostatními rybáři, dali jsem kaprovi pusu a pustili ho na svobodu. Druhou noc nám alarm opět signalizoval. Úlovkem byl však jen netopýr.
  I přesto jsme na Mrhalu prožili krásný týden, jehož kazdý den zdobilo 4 - 8 ulovených kaprů. Musím říci, že nás rybník Mrhal ještě nikdy nezklamal a každý další pobyz na jeho březích nás přesvědčuje, že je zde nejen mnoho kaprů, ale také sumců,amurů a jiných ryb. Je zde možné zakoupit povolenky či si pronajmout rekreační chatu.


  Mnoho úspěchů za Silvercarp přeje Milan Šťastný

  Verze pro tisk Poslat tento článek přátelům
   Kontakt webmaster
  Webmaster

  E-mail:

  silvercarp@seznam.cz

  Milan Šťastný

  České Budějovice

  Catch & Release

  CZECH REPUBLIC

   Nové fotografie s náhledy
  Svazová voda - Zahá... (10.3.2019)
  Svazová voda - Zahá...

   SilverCarp
  Jezero Jaroslav

   Record Carp
  Record Carp

   Carp Magazine
  Carp Magazíne

   Facebook
  Facebook

   SilverCarp z YouTube
  www.youtube.com
  www.youtube.com

   Magazin KAPR
  Magazin KAPR

   Kapromanie
  Kapromanie


  Powered by SilverCarp 2006 - 2019 Czech Republic
  :: FI Black 3D Blue phpBB2 style by Daz :: XOOPS2 theme by PetitOOps ::