Original Themes By Daz
Home  •  News  •  Photogallery  •  Profile
 Přihlásit
Uživatel:

Heslo:


Poslat heslo

Registrace!

 Hlavní nabídka

 Translate / Překlad

 Přístupy na www
TOPlist

 Počasí

 • Meteopress

 • Windguru

 • Chmi

 • Wunderground

 • Č. Budějovice


 •  Spřátelené weby

 • Goldcarp - EDC

 • Brloh

 • Mrhal


 •  MIKBAITS
  MIKBAITS

   Odkazy na weby
  NIKL

  Foxint

  Holky na Rybách

  IMOTHEP carpbaits

  MZcarp

  Trakker

  CC Moore

  MAXcarp

  Sportcarp

  Free Fish

  Hanák

   Hledat

  Rozšířené hledání

  Všeobecné : Co dokáží skořápky
  Zasláno od Silvercarp dne 23.2.2008 18:42:04 (5694 otevření)

  Co dokáží skořápkyCo dokáží skořápky
  Autor: Silvercarp - silvercarp@seznam.cz

  Již delší dobu jsem byl domluvený se svým strýcem Frantou na výpravu zhruba v polovině září. Ani vytrvalý déšť naše plány nepřekazil.  Když jsme postavili bivak, šli jsme se podívat k rybníku. Vlivem vytrvalých dešťů byla voda hnědá a znečištěná bahnem. Přemýšleli jsme, zda to nevzdáme. Oba jsem však věřili, že by nemusela být úspěšnost výpravy nepřízní počasí překažena. Po krátké přípravě jsme zakrmili. Já v zátoce, Franta u do vody spadlého stromu. K zakrmení jsme zkusili kukuřici, řepku, pelety a boilie. Byl jsem trochu nejistý, neboť v zátoce byla hloubka do 1 metru a dost bahna. K mému překvapení jsem po dvou hodinách vytáhl chvíli po sobě dva kapry, jejichž váha byla 6 - 9kg. Frantovi se zatím nedařilo, i když na jeho místě byla hloubka vody okolo metru a půl. Okolo půlnoci se mi chytil na háček kapr o váze 11kg a délce 82cm. Boilie královský losos + patentka bylo dobrou volbou.
  Ráno čekalo na Frantu překvapení v podobě hned 11ti kilového kapra. Jen je mi líto, že jej sám měřil, vážil a nakonec i pustil.Okolo poledního jsem se náhodně podíval a - swinger byl nahoře a cívka se začalo pomalu odvíjet. Vytáhl jsem 12ti kilového kapra. Nedalo mi Frantu trošku neprovokovat a tak jsem mu naznačil, že moje zátoka je lepším místem pro rybaření, než-li padlý strom. Zanedlouho mi však sklaplo. Franta několikrát za sebou vytáhl menší kapry. Druhý den přestalo pršet a vysvitlo slunce. Počasí připomínalo babí léto a já jsem začal obávat neúspěchu. A opravdu. Celý den byly pruty naprosto nehybné.
  Třetí den nás čekalo nemilé překvapení. Franta sáhl do vaku pro chléb a kousla jej myš. Rovněž zásoby boilie byly notně užrány. Ochranné sítě byly pro myši malou překážkou. Dalekohledem jsem pozoroval hřbety plujících kaprů na druhém břehu a zaradoval jsem se. Hodinu a půl po poledni
  jsem chytil 12ti kilového opravdu fešáka. Neměl jediný škrábanec. Za chvíli vytáhl Franta vždy po hodině 11ti kilového, 10ti kilového a 12ti kilového kapra. To jsem zíral. Také kolemjdoucí houbař nešetřil chválou.  Doporučoval místo u ostrůvku jako loviště největších kaprů. Franta byl však s místem u zčásti ponořeného stromu velmi spokojen. S úlovky jsme se raději nepochlubili zvědavému rybáři, který se u nás zastavil.
  Já jsem až do dalšího rána nic nechytil. Zato Franta neustále provokoval úlovky od 6ti do 9ti kil. Celkem jsem se radoval 25 krát a Franta 28 krát.
  Rozdrcené skořápky, přimíchané do boilie Královský losos + patentka, se v mělkých, bahnem znečistěných vodách opravdu osvědčily. Druhý typ boilie (sladkého) naopak kapry vůbec nelákal. Rovněž Frantův recept na boilie byl výborný. Po delší rozpravě s porybným jsem museli uznat, že tato čtyřdenní výprava byla i přes počáteční obavy úspěšná.

  To jsem ještě nevěděl, že v říjnu chytím 16ti kilového kapra a několik kaprů nad 12kg na patentku. Nevím, jaké jsou vaše zkušenosti, ale chytání na patentku, je mojí srdeční záležitostí... Přirozená vůně dokáže nalákat pořádné macky.

  Přeji úspěšné jarní chytání. Silvercarp  Nejraději používám to zakrmení. Dle mých zkušeností je vhodné do mělčích vod.


  I přes hnědou, deštěm znečištěnou vodu jsem během 4 dnů vylovil 25 kaprů!


  Královský losos + patentka, do které jsem přidal rozdrcené skořápky.


  Kapr špígl 81cm/12kg


  16kg na Patentku.

  Verze pro tisk Poslat tento článek přátelům
   Kontakt webmaster
  Webmaster

  E-mail:

  silvercarp@seznam.cz

  Milan Šťastný

  České Budějovice

  Catch & Release

  CZECH REPUBLIC

   Nové fotografie s náhledy
  Svazová voda - Zahá... (10.3.2019)
  Svazová voda - Zahá...

   SilverCarp
  A.r.

   Record Carp
  Record Carp

   Carp Magazine
  Carp Magazíne

   Facebook
  Facebook

   SilverCarp z YouTube
  www.youtube.com
  www.youtube.com

   Magazin KAPR
  Magazin KAPR

   Kapromanie
  Kapromanie


  Powered by SilverCarp 2006 - 2019 Czech Republic
  :: FI Black 3D Blue phpBB2 style by Daz :: XOOPS2 theme by PetitOOps ::